ارده کنجد

ارده کنجد

ارده کنجد از بهترین و مقوی ترین خوراکی هایی است که از دانه های پرخاصیت کنجد تهیه می شود و با مصرف روزانه ی آن می توانید از بسیاری بیماری های مربوط به قلب و عروق پیشگیری کنید.

همچنین ارده می تواند در درمان بیماری هایی مانند اختلالات گوارشی، سوء هاضمه، یبوست، ترشح زیاد اسید معده به دلیل سرد بودن طبع در افراد و … موثر باشد.

در ادامه ی مطلب به بررسی مهم ترین خواص ارده کنجد می پردازیم پس تا پایان همراه ما باشید تا با فواید این ماده غذایی ارزشمند آشنا شوید.

مهم ترین خواص ارده کنجد

1. ارده کنجد و درمان بیماری های مزمن

ارده به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های فراوان و لیگنان می تواند باعث جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد به بدن شود در واقع باید بگوییم که رادیکال های آزاد می توانند به بافت بدن آسیب برسانند و باعث ایجاد بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری های مربوط به قلب و عروق شوند.

مطالعات پزشکی نشان داده است مصرف روزانه ارده در فرآیند استخوان سازی بسیار موثر است به همین دلیل بسیاری از پزشکان ارده را در وعده صبحانه برای کودکان تجویز می کنند.

2. ارده کنجد و کاهش کلسترول خون

ارده کنجد می تواند در کاهش سطح کلسترول خون و اسید های چرب مضر همچنین تری گلیسیرید بسیار مفید و موثر باشد.

اگر فردی به مدت 50 روز از ارده استفاده کند در درمان بسیاری از التهابات پوستی و یا زخم های بدنی همچنین درد های عضلانی مربوط به بیماری آرتروز موثر است.

3. از بین بردن التهابات در بدن

ارده دارای خواص ضد التهابی بسیار قوی می باشد و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های فراوان می تواند در بهبود بسیاری از درد های عضلانی موثر باشد.

اگر مبتلا به بیماری های ریوی و یا تنگی نفس هستید می توانید با مصرف روزانه ارده به مرور زمان از افزایش نشانه های این بیماری پیشگیری کنید.

 

 

4. خواص ارده برای مغز و تقویت سیستم عصبی مرکزی

ارده کنجد برای تقویت سیستم مغز و اعصاب و افزایش حافظه در کودکان و بزرگسالان موثر است همچنین از ابتلا به انواع بیماری های عصبی مانند اضطراب، ترس و وحشت، وسواس فکری و عملی به دلیل گرم کردن سیستم اعصاب در افراد جلوگیری می کند.

ارده به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های فراوان مانع از جذب رادیکال های آزاد و ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر می شود ضمن اینکه هوش و حافظه را در کودکان تقویت می کند.

5. بهبود عملکرد کبد از فواید ارده کنجد

شما می توانید با مصرف روزانه ارده بدن تان را از بسیاری سموم خطرناک سم زدایی کنید ضمن اینکه سیستم کبد و کلیه را تقویت نمایید.

ارده در درمان کبد چرب و کلسترول بالای خون بسیار مفید و موثر است ضمن اینکه با جذب چربی های مضر مواد خوراکی در سیستم گوارش می تواند چربی ضروری بدن را تامین کند.

6. سلامت کلیه‌ها از خواص ارده کنجد

مصرف ارده برای سلامت سیستم کلیه و دفع مواد مضر از بدن بسیار مفید است در واقع اگر عملکرد سیستم کلیه مناسب باشد بسیاری از سموم که از طریق آب و غذا وارد بدن می شود با ادرار در طول روز دفع می شود.

7. ارده کنجد و سلامت قلب

 

 

ارده کنجد به دلیل داشتن مقادیر فراوان آنتی اکسیدان و لیگنان ها می تواند ترشح هورمون های مختلف را در سیستم گوارش، مغز و اعصاب، کبد، کلیه و … به تعادل برساند.

همچنین در کاهش سطح کلسترول خون و چربی های مضر در بدن موثر است به همین دلیل مانع ابتلا به بیماری های قلب و عروق در افراد می شود.

8. ارده کنجد و درمان آرتروز

مصرف روزانه ارده می تواند در درمان بسیاری از بیماری های مربوط به سلامت استخوان ها مانند آرتروز مفید و موثر باشد ضمن اینکه حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان، کلسیم و مواد مغذی مفید برای سلامت بدن انسان می باشد.

 9. ارده کنجد و استحکام استخوان ها

مصرف روزانه ارده در طب سنتی و اسلامی برای کمک به استحکام استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان به دلیل داشتن مقادیر فراوانی از کلسیم و منیزیم بسیار مفید و موثر است و برای زنان و مردان در سنین مختلف تجویز می شود.

 

10. خواص ارده کنجد برای دیابت

ارده به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدان فراوان می تواند در به تعادل رساندن ترشح هورمون انسولین در بدن مفید باشد در نتیجه علائم بیماری دیابت در افراد کاهش می یابد و به مرور زمان به صورت کامل درمان می شود.

11. خواص ارده کنجد برای چاقی

مصرف ارده به همراه داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش روزانه می تواند با توجه به اینکه حاوی فیبر های گیاهی فراوان می باشد برای کاهش اشتهای کاذب مفید باشد. بسیاری از پزشکان متخصص طب سنتی برای افزایش ارزش غذایی ارده، آن را به همراه عسل و یا شیره تجویز می کنند زیرا ترکیب بسیار مقوی و سالم برای تقویت قوای جسمانی و کاهش ضعف بدنی محسوب می شود.

12. خواص ارده کنجد برای معده

ارده به دلیل داشتن طبع گرم می تواند باعث بهبود بسیاری از بیماری های مربوط به معده و گوارش شود ضمن اینکه از رفلاکس معده، یبوست و اختلالات هاضمه جلوگیری می کند.

13. خواص ارده کنجد برای تخمدان

مصرف روزانه ارده کنجد برای زنان قاعده آور است این ماده خوراکی پر خاصیت به دلیل داشتن ویتامین های فراوان می تواند برای درمان بسیاری از بیماری های زنان مانند سرطان رحم، عادت ماهیانه نامنظم و … بسیار مفید باشد.

14. فواید ارده کنجد برای لاغری

افرادی که مبتلا به بیماری چاقی و یا افزایش وزن هستند می توانند با مصرف روزانه ارده از اشتهای کاذب شان جلوگیری کرده و با کاهش طبع سرد و بلغم، سوخت و ساز بدن را تقویت کنند و به این ترتیب به مرور زمان کاهش وزن مناسبی داشته باشند.

استفاده از ارده می تواند باعث افزایش احساس سیری در افراد شود ضمن اینکه مانع ریزه خواری در افرادی شود که قصد لاغری دارند.

15. خواص ارده کنجد برای کودکان

مصرف روزانه ارده به دلیل داشتن کلسیم و منیزیم فراوان می تواند در استحکام و سلامت استخوان ها در کودکان بسیار موثر باشد.

 

Call Now Buttonاکنون تماس بگیرید